اخبار جاری

 اخبار و شرح عملکرد و فعالیتهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود در سال 89

--------------------------------------------------------------------------------

 جذب و شروع به کار متخصصین جدید در بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود و تسریع در ارائه خدمات تخصصی در این بیمارستان

بر اساس گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جوانرود در پاییز امسال بدنبال پیگیری های ریاست بیمارستان و همکاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تعدادی از متخصصین برای ارائه خدمات تخصصی در بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود شروع به کار نمودند . حضور متخصصان جدید:  قلب و عروق ، گوش و حلق و بینی ، ارتوپدی ، اطفال و اورولوژی روند ارائه خدمات درمانی ، بستری بیماران و انجام معاینات را در درمانگاه تخصصی بیش از پیش مناسب و تسریع نموده است .

انجام 80 درصدی معاینات دانش آموزی  مدارس در 3 ماهه پاییز 89 توسط پزشکان و پرسنل مرکز بهداشت 

 بنا به گزارش آقای حسینی کارشناس مسئول بهداشت مدارس 80 درصد معاینات دانش آموزی این شهرستان انجام شده و تمام پرونده های سلامت در مدارس و با حضور پرسنل مراکز بهداشتی درمانی تابعه و پزشکان تکمیل گردیده است  .وی ضمن اعلام این موضوع به برنامه ریزی و اجرای کامل و دقیق بازدید پرسنل در زمان مقرر از مدارس خبر داد و افزود که در سطح شهر جوانرود کارشناسان و کاردانهای بهداشت خانواده و مبارزه بیماریها  و در سطح روستاها نیز بهورزان و پرسنل مراکز با اجرای همزمان طرح معاینات دانش آموزی در اجرای کامل و بموقع طرح واحد بهداشت مدارس را همکاری نموده اند .   

تشکیل جلسات ماهیانه پرسنل بهداشت خانواده و رؤسای مراکز با رئیس مرکز بهداشت در خصوص مشکلات اجرایی در  برنامه های بهداشت خانواده

 نشست ماهیانه گروه بهداشت خانواده نشست بهداشت

 

بنا به گفته کارشناس مسئول بهداشت خانواده مقرر گردید از آذرماه امسال به بعد هر ماه جلسات منظم ماهیانه پرسنل ستادی بهداشت خانواده و مراکز بهداشتی درمانی تابعه بهمراه مسئولین مراکز با رئیس مرکز بهداشت برگزار گردد . اولین جلسه این پرسنل در آذرماه و بمنظور همفکری بیشتر و ارائه راهکارهای مناسب در خصوص مشکلات موجود در بحث موالید و روشهای دراز مدت تنظیم خانواده با حضور پزشکان تیم سلامت و ماماهای شاغل در مراکز روستایی و کلیه پرسنل بهداشت خانواده مراکر شهری و روستایی و همچنین مسئول تیم کارشناسی ستاد در اتاق ریاست مرکز بهداشت برگزار شد  . در این جلسه پزشکان و ماماهای مراکز روستایی به عدم استقبال مردان در تنظیم خانواده اشاره نمودند و البته بر عدم استقبال زنان واجدشرایط نیز از روشهای طولانی مدت تأکید نمودند . سپس حاضرین در جلسه راهکارهای خود را در خصوص بهبود این رویکرد اعلام داشتند و در پایان دکتر طاهر حسینی سرپرست مرکز بهداشت بر لزوم توجه بیشتر به مشاوره صحیح به زنان و مردان و همچنین تداوم روند منظم آموزش بهداشت و تنظیم خانواده و تشریح و بیان موضوع در حد فهم مراجعین اشاره نمودند و آمادگی خود و پرسنل ستادی را برای حضور در خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی درمانی روستایی برای اموزش بیشتر در این جهت اعلام نمودند .

 

 

عیادت مسئولین ادارات و رؤسای شبکه و مرکز بهداشت از بیماران بستری در بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود   

بمناسبت روز جهانی قلب و همچنین روز سالمند رؤسای شبکه بهداشت و درمان ، مرکز بهداشت و جمعی از رؤسای ادارات دولتی سطح شهر با اهدای شاخه های گل به عیادت بیماران بستری در بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود رفتند . در این عیادت دکتر منصور خزاعی ریاست شبکه بهداشت و درمان جوانرود  ضمن بیان نحوه خدمات رسانی بیمارستان برای رؤسای ادارات از توسعه و روند رو به رشد جذب متخصصین و فعال شدن بیش از پیش درمانگاه تخصصی در این بیمارستان خبر داد..ایشان با اعلام این مطلب که در حال حاضر درمانگاه تخصصی بیمارستان با حضور متخصصین : اطفال ، زنان ، داخلی ، عفونی ، کلیه و مجاری ، قلب و عروق ، جراحی عمومی ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی پذیرش اکثر بیماران و ویزیت و معاینه غالب مراجعین در سطح تخصصی را  بدون مشکل و مناسب ارزیابی نموده افزودند  حضور تعداد متخصصین در سالجاری نسبت به سالهای گذشته بیشترین تعداد را داشته  ودرصد انجام خدمات درمانی در سطح تخصصی رشد بالایی داشته است .

     ریاست شبکه بهداشت و درمان  و ریاست  بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود منسوب شدند :

در پی قبولی آقای دکتر حسین محمدی ریاست قبلی  شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود دررشته تخصصی ENT  طی حکمی از سوی ریاست دانشگاه آقای دکتر منصور خزاعی متخصص پاتولوژی به سمت ریاست شبکه بهداشت و درمان جوانرود منسوب شدند شایان ذکر است قبلا دکتر خزاعی ریاست بیمارستان حضرت رسول (ص) جوانرود را برعهده داشتند و بعد از انتساب ایشان بعنوان ریاست شبکه بهداشت و درمان  طی حکمی جداگانه نیز آقای دکتر ضیاء الدین خالدی متخصص اطفال بعنوان ریاست جدید بیمارستان حضرت رسول (ص) منسوب شدند .

          

شرکت پرسنل شبکه بهداشت و درمان در مانور زلزله شهرستان جوانرود

مانور زلزله مانور زلزله 2

 

در روز جمعه 23 مهرماه مانور زلزله‌ای در شهرستان جوانرود همزمان با شهرستانهای اسلام آباد غرب و سنقر کلیایی بمنظور ایجاد آمادگی و هماهنگی لازم برای کنترل نیروهای مختلف در بحران  و بلایا برگزار گردید . در این مانور  زلزله فرضی که در ساعت 7.59 صبح در جوانرود اتفاق افتاد تمامی ادارات و سازمانهای مرتبط با حوادث و سوانح ، امداد و نجات در وقایع و حوادث غیر مترقبه حضور داشتند  و شبکه بهداشت و درمان جوانرود نیز با اعزام نیرو، تجهیزات، ماشین و آمبولانس های فوریتهای پزشکی مشارکت و آمادگی جدی خود را به نمایش گذاشت  . مانور مزبور که از ساعت  7.30 صبح تا 11.30 همان روز ادامه داشت  نیروهای مختلف کادر پزشکی و درمان ، فوریتهای پزشکی ، تیم بهداشت ، تدارکات ، آمار ، روابط عمومی و مستند سازی حادثه ، فرماندهی و تجهیزات و تیم های معین فوریتهای پزشکی و درمان سه شهرستان پاوه ، روانسر ، ثلاث باباجانی و همچنین تیم فوریتهای پزشکی استان کرمانشاه حضور داشتند . در مجموع این مانور با مشارکت 70 نفر از پرسنل بهداشت و درمان با نظم و ترتیب خاص و برنامه ریزی منسجمی از سوی شرکت کنندگان اجرا و به پایان رسید .

 

برگزاری مراسم تقدیر از سالمندان بازنشسته شبکه بهداشت و درمان  در روز سالمند

سخنرانی دکتر خزاعی در مراسم تقدیر مراسم تقدیر و قلب

 

 همزمان با روز جهانی سالمند و بمنظور گرامیداشت این روز از جمعی از سالمندان بازنشسته شبکه بهداشت و درمان جوانرود تقدیر بعمل آمد . در این مراسم که با حضور ریاست شبکه و پرسنل مختلف واحدها و ادارات سطح شهر و جمعی از سالمندان اجرا شد . دکتر منصور خزاعی ریاست شبکه ضمن تشکر از سالمندان بازنشسته این شبکه براهمیت تلاش و کوششهای این قشر در برهه ای از زمان که خدمات بهداشتی درمانی با سختی و موانع عدیده ای مواجه بوده است اشاره کرد و عملکرد این دسته از پرسنل در سخت ترین سالهای خدمت رسانی را که همزمان با شیوع انواع اپیدمی های مختلف و همچنین مشکلات و نارساییهای ناشی از جنگ تحمیلی در این مناطق جنگی بوده مثبت و ارزشمند ارزیابی کرد و در پایان سخنان خود لوح و هدایایی را نیز از سوی شبکه به این عزیزان تقدیم نمود .

در این مراسم همچنین از چند نفر از سالمندان سالم شهر جوانرود هم تقدیر و تشکر بعمل آمد .و همرمان با این مراسم نیز  بنر تصویر  یکی از سالمندان سالم و سرزنده شهر جوانرود در ابعاد 2*3  متر در تابلوی میدان بسیج جلوی درب شبکه بهداشت و درمان شهرستان جوانرود نصب گردید .طراحی ونصب این بنر توسط روابط عمومی شبکه بهداشت و واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت جوانرود انجام شد

  

ویزیت رایگان سالمندان در مراکز بهداشتی درمانی شهر جوانرود و پیاده روی سالمندان  در روز سالمند

ویزیت رایگان ویزیت رایگان

 همزمان با روز جهانی سالمند و بمنظور اهتمام به سلامت و تندرستی این قشر آقای دکتر طاهر حسینی سپرست مرکز بهداشت شهرستان جوانرود به تمامی مراکز بهداشتی درمانی سطح شهر اعلام نمود که در روز سالمند نسبت به ویزیت رایگان مراجعین اقدام نمایند . ایشان همچنین ضمن حضور همراه با سالمندان تحت پوشش مرکز شماره یک جوانرود در پیاده روی از میدان مولوی جوانرود تا پارک هلانیه شرکت نمودند و در پارک هلانیه نیز ضمن آرزوی برای سالمندان شرکت کننده در این پیاده روی توصیه هایی را نیز در خصوص پیاده روی ، لزوم تحرک و رعایت رژیم غذایی مناسب بیان کرده و آمادگی مراکز بهداشتی درمانی و مرکز بهداشت شهرستان را برای پیگیری ،انجام مرتب معاینات مورد نیاز  ، کنترل فشار خون ، دیابت و همچنین سایر خدمات بهداشتی درمانی را اعلام کردند

پیاده روی سالمندان

 همایش روز جهانی قلب

قلب و عروق

  بمناسبت روز قلب و در مهرماه امسال یک مجموعه برنامه آموزشی و بهداشتی در مراکز بهداشتی درمانی تابعه شهرستان برگزار گردید که مهمترین این برنامه ها : برگزاری همایش روز جهانی قلب برای مدیران مدارس و رابطین ادارات مختلف سطح شهر بود . در این همایش ابتدا دکتر خزاعی ریاست شبکه بهداشت و درمان جوانرود به آمار نگران کننده و رو به افزایش مرگ و میرهای ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی اشاره کرد و همچنین خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و عروقی در سنین جوانی و میانسالی را مورد تأکید قرار داد و راهنماییها و هشدارهایی را به شرکت کنندگان در خصوص مراقبتهای بهداشتی –درمانی ، رژیم های غذایی مناسب  ، ورزش و تحرک مفید و اجتناب از مصرف دخانیات را برای جلوگیری از افزایش روند این بیماری مفید و ضروری عنوان کرد . در ادامه نیز خانم دکتر فریدی مطالبی کامل و مشروح در مورد انواع بیماریهای قلبی و عروقی ، انواع راه های پیشگیری از ابتلا به این بیماریها ، رژیم های غذایی نادرست و جایگزینهای مناسب برای آنها ، عادتها و باورهای غلط در خصوص استعمال دخانیات بویژه برای نوجوانان و جوانان متذکر گردید .

 حضور ریاست شبکه و مرکز بهداشت در مدرسه استثنایی وحدت در روز جهانی کودک و اهدای هدایا به تمامی دانش آموزان

دکتر خزاعی اهدا جوایز دکتر خزاعی اهدا جوایز 2
 دکتر حسینی و خزاعی  دکتر خزاعی 3

 

همزمان با روز جهانی کودک پنج شنبه 17 مهرماه رؤسای شبکه بهداشت و درمان ، مرکز بهداشت و پرسنل واحدهای بهداشت خانواده ، آموزش سلامت ، سلامت مدارس و روابط عمومی در مدرسه استثنایی وحدت این شهر حاضر شدند . در این بازدید که همزمان با روز جهانی کودک انجام شد دکتر منصور خزاعی و دکتر طاهر حسینی ضمن بازدید از کلاسهای آموزش کودکان استثنایی مدرسه وحدت با مدیران و معلمان این مدرسه به گفتگو در خصوص مسائل بهداشتی و آمادگی کلیه مراکز بهداشتی درمانی برای ارائه خدمات مناسب و سریع به این دانش آموزان پرداختند ضمنا در پایان بازدید به هر یک از دانش آموزان یک سری هدایای بهداشتی و لوازم التحریر شامل : حوله ، مسواک ، خمیر دندان ، صابون ، شامپو ، لیوان ، وایت برد و ماژیک ، جا مدادی و مداد رنگی  جمعا به ارزش بالغ بر 5 میلیون ریال اهدا نمودند .

 حضور رؤسای شبکه بهداشت و مرکز بهداشت ، آموزش و پرورش و کمیته امداد در منزل کودکان بی سرپرست و اهدای هدایا توسط شبکه بهداشت در روز جهانی کودک به این کودکان

بر اساس گزارش روابط عمومی بمناسبت روز جهانی کودک لیستی از کودکان بی سرپرست و ممتاز  سطح شهر توسط کمیته امداد تهیه شد و در اختیار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفت و واحدهای  روابط عمومی و بهداشت خانواده مرکز بهداشت جوانرود ضمن تهیه یک سری  هدایا شامل وسایل بهداشتی و لوازم التحریر برای این کودکان در یک دیدار نمادین با حضور رؤسای شبکه بهداشت و درمان ، مرکز بهداشت ، آموزش و پرورش و کمیته امداد  این هدایا را در روز کودک به کودکان بی سرپرست و ممتاز تقدیم نمودند. در این دیدار دکتر منصور خزاعی و دکتر طاهر حسینی به همراه پرسنل ستاد مرکز بهداشت و رؤسای ادارات مذکور ضمن سرکشی از این خانواده ها و تقدیم هدایا نسبت به ارائه خدمات رایگان در طول یکسال به این کودکان اعلام آمادگی نمودند .

 

 برگزاری مسابقه نقاشی دانش آموزان ابتدایی درآموزشگاه بهورزی جوانرود در روز جهانی کودک

 مسابقه نقاشیمسابقه نقاشی 2

بنا به گزارش خانم پروین آینه پور کارشناس مسئول بهداشت خانواده یکد وره مسابقه نقاشی در روز جهانی کودک با همکاری واحدهای سلامت مدارس و مدیران مدارس ابتدایی سطح شهر در آموزشگاه بهورزی شهرستان جوانرود برگزار گردید . بنا به گزارش خانم آینه پور در این مسابقات که در دو روز متوالی برای دانش آموزان پسر و دختر برگزار گردید  80 نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی حضور داشتند و در پایان به 15 نفر از برترین های نقاشی کودک هدایایی به رسم یادبود داده شد .

جشن مهد کودک ، پیاده روی و کارناوال کودکان پیش دبستانی و پایه اول دبستان در روز جهانی کودک  

 

پیاده روی سالمندانپارک کودکان

همزمان با روز کودک و در جهت اهتمام دادن به کودکان یک مجموعه فعالیت توسط واحد بهداشت خانواده مرکز بهداشت جوانرود با همکاری و هماهنگی مهد کودک های سطح شهر جوانرود و مدارس ابتدایی دارای پایه اول تحصیلی اجرا گردید که بنا به گزارش روابط عمومی این مراسم های نمادین شامل اجرای جشن کودکان در مهد کودک آرینا در روز 19 مهرماه و مراسم پیاده روی و کارناوال کودکان پیش دبستانی و پایه اول دبستان در مسیر میدان مولوی به پارک هلانیه بود . در این مراسم آقای دکتر طاهر حسینی ریاست مرکز بهداشت و جمعی از کارشناسان ستاد مرکز بهداشت ، معلمین و مربیان مهد کودک و پلیس راهنمایی و رانندگی نیز حضور داشتند .

 

برگزاری کارگاه 2 روز بیماریهای غیر واگیر :

در روزهای 12 و 13 دیماه کارگاه بیماریهای غیرواگیر دیایت و هیپوتیروئیدی توسط واحد مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت برای بهورزان و جمعی از پرسنل واحدهای بهداشت خانواده و مبارزه با بیماریهای مرکز بهداشت برگزار گردید . در این کارگاه ارائه دهندگان مطالب به ترتیب زیر به ارائه مطالب آموزشی پرداختند : در ابتدا آقای مهندس امینی مسئول تیم کارشناسی ستاد گزارشی از آمار رو به ازدیاد بیماری دیابت وهزینه های سنگین این بیماری و همچنین عوارض بعدی آن در ایران و جهان پرداخت و لزوم آگاهی دقیق از علایم و نشانه های این بیماری را خاطر نشان کرد . سپس آقای عبدالهی کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماریها مطلب هیپو تیروئیدی را برای شرکت کنندگان در کارگاه ارائه نمود . در روز دوم کارگاه هم آقای ویسی مسئول واحد دیابت بیمارستان بصورت کامل علایم ، نشانه ها و نحوه درمان دیابت و مراقبتهای لازم در صورت ابتلا به این بیماری را برای حاضرین عنوان کرد .   د که ایشان راهنماییها و پاسخ های لازم را برای حاضرین بیان نمودند

برگزاری کمیته فصلی رابطین بهداشتی ادارات در آذرماه 89 توسط مرکز بهداشت شهرستان جوانرود

 کمیته ادارات

بنا به گزارش خانم غزال جمشیدی کارشناس مسئول آموزش سلامت و مسئول کمیته رابطین بهداشتی ادارات در آذرماه امسال کمیته رابطین بهداشتی ادارات برگزار گردید . در این کمیته که با حضور نمایندگان بیشتر ادارات و سازمانهای دولتی سطح شهرستان در سالن جلسات آموزشکاه بهورزی جوانرود برگزار شد، کارشناسان واحد مبارزه با بیماریها و بهداشت خانواده موضوعاتی را بحث و برای نتیجه گیری و همفکری وبارش افکار بین حاضرین به شور گذاشتند . در این کمیته در خصوص راهکارهای مناسب جهت ترویج و تبلیغ استفاده از روشهای طولانی مدت تنظیم خانواده که کمتر مد نظر واجدین شرایط قرار گرفته است بیشتر مطالبی بیان شد و  همچنین در خصوص گرایش جوانان بسوی انواع مواد جدید مخدر و روانگردان مباحثی مطرح گردید و بر آموزش صحیح و آگاه نمودن قشر جوان و نوجوان برای مهارت نه گفتن در مقابل خطرات و تهدیداتی از این نوع بیشتر تأکید گردید .

برگزاری آزمون سالیانه بهورزان شاغل در شبکه بهداشت و درمان جوانرود .

بنا به گفته آقای بهمن مرادی مدیر آموزشگاه بهورزی شهرستان جوانرود آزمون سالیانه بهورزان در روز 27 آذرماه با شرکت بهورزان شاغل در خانه های بهداشت در محل آموزشگاه بهورزی جوانرود برگزار گردید .  بنا به گفته ایشان امسال دفترچه سئوالات بهورزان در دو شکل سری A و سری B و هر کدام شامل 100 سئوال طراحی و آماده گردیدو در روز آزمون در اختیار بهورزان قرار گرفت در این آزمون مجموعه سئوالاتی شامل  مباحث مربوط به بهداشت خانواده ، مادران ، سلامت کودک ، مانا و تغذیه سالم ، بیماریهای واگیر و غیر واگیر ، واکسیناسیون ، بهداشت محیط ، بهداشت حرفه ای ، دارونامه ، کمکهای اولیه ، آمار ، بهداشت حرفه ای  ، بهداشت مدارس و بهداشت دهان و دندان مطرح گردیده بود .   بنا به نتایج آزمون انجام شده  میانگین نمرات بهورزان در آزمون 64 بوده که نشان از این دارد که اکثر بهورزان نمره قبولی را در آزمون کسب نموده اند و نفرات برتزر این آزمون هم بترتیب : خانم پروین رمضانی – خانم شب بو قیطولی آقای براهیم عنایتی معرفی شدند .  

برگزاری کمیته هم اندیشی شبکه جوانرود در خصوص اجرایی شدن برنامه هدفمند کردن یارانه ها  و اتخاذ تصمیمات مدیریتی در شبکه بهداشت جوانرود

دکتر منصور خزاعی ریاست شبکه بهداشت و درمان جوانرود با اجرایی شدن برنامه هدفمند کردن یارانه ها روز 30 آذرماه بمنظور مدیریت هر چه بهتر و ارائه راهکارهای مناسب توسط پرسنل برای اتخاذ تصمیمات اجرایی در این خصوص کمیته هم اندیشی را با حضور مسئولان مختلف مراکز ، واحدهای ستادی و .... برگزار نمود . در این جلسه حاضرین راهکارهایی را برای مصرف هر چه بهینه تر در مورد انواع انرژیها ( برق ، گاز ، بنزین ، وسایل گرمایشی ، حرارتی و عایق بندی و .... ) وسایل مصرفی و انواع روشهای صرفه جویی در هزینه های جاری بحث نمودند . و در پایان آقای دکتر منصور خزاعی مطالب عنوان شده توسط حاضرین را  جمع بندی نموده و از حاضرین خواست تا نسبت به اجرای صحیح و هدفمند تصمیمات اتخاذ شده در جلسه مذکور نهایت همت و تلاش خود را بکار گیرند . 

تشکیل جلسات ماهیانه کارگروه بهداشت در فرمانداری شهرستان جوانرود

پاییز امسال جلسات کارگروه بهداشتی در محل فرمانداری این شهرستان و با حضور رؤسا و نمایندگان ادارات عضو در کارگروه بهداشت برگزار گردید . به گفته آقای دکتر طاهر حسینی دبیر کارگروه بهداشت و ریاست مرکز بهداشت جوانرود در سه ماهه پاییز جلسات ماهیانه بطور منظم برگزار گردید و در دستور کار جلسات موضوعاتی شامل : دفع و جمع آوری زباله های سطح شهر و روستاهای صفی آباد ، سرود و بیاشوش (روستاهای واقع بر مسیر ورودی شهر جوانرود) – حل مشکل و موضوع  تأییدیه بهداشتی دکه های واقع در بازارچه مرزی جوانرود – کشتار دام بین راهی – مشاغل و کارگاه های مزاحم داخل شهر - کلر زنی و نظارت بر آب شرب چندین روستای دارای مشکل و همچنین نظارت بر معدوم نمودن صحیح و بهداشتی مرغهای تلف شده در مرغداریهای تابعه شهرستان بررسی و در مورد هر کدام تصمیمات و مصوبات کمیته به ادارات ذیربط ارجاع داده شده است .

 

پایش و بازدید رؤسای شبکه بهداشت و درمان مرکز بهداشت  جوانرود با تیم کارشناسی ستاد از منطقه مرزی مزران و خانه بهداشت های تابعه منطقه کلاش و مزران .

در روز 18 آبانماه امسال برنامه پایش کامل تیم کارشناسی با حضور ریاست شبکه و مرکز بهداشت از مرکز بهداشتی درمانی روستایی مرزی مزران و خانه های بهداشت تابعه بعمل آمد . در این پایش که سه تیم پایش کننده 2 خانه بهداشت و مرکز بهداشتی درمانی مزران را پایش نموده و در پایان نتیجه و ارزیابی خود را از وضعیت خانه های بهداشت و مرکز مزران با حضور بهورزان و مسئول مرکز و پرسنل مرکز تشریح نمودند . در این پایش که بعنوان اولین پایش دکتر منصور خزاعی ریاست جدید شبکه بهداشت و درمان جوانرود محسوب می شود ایشان از نزدیک مشکلات و موانع موجود در این منطقه مرزی و صعب العبور را بررسی نمودند و وضعیت انجام و ارائه خدمات بهداشتی درمانی پرسنل را با وجود موانع و مشکلات عدیده این مناطق مناسب ارزیابی نمودند . و راهکارهایی را نیز بمنظور مرتفع نمودن قسمتی از مشکلات به مسئول مرکز بهداشتی درمانی مزران یادآور شدند .  

 

 

برگزاری کلاس آموزش مقدماتی کامپیوتر برای  بهورزان شاغل در خانه های بهداشت بمدت یک ماه

کلاس بهورزان کامپیوتر

بدنبال اعلام معاونت بهداشتی دانشگاه بمنظور آموزش مقدماتی کامپیوتربرای بهورزان شاغل در شبکه های بهداشت و درمان تابعه ، واحد آمار و آموزشگاه بهورزی شهرستان جوانرود در طی 4 هفته و هر هفته برای تعدادی از بهورزان اقدام به برگزاری کلاسهای آموزش مقدماتی مفاهیم پایه فناوری اطلاعات ؛ سیستم عامل ویندوز و مدیریت فایلها ، واژه پردازی Word   و نموار در Excel  نمودند . بنا به گفته آقای مهندس امینی مسئول برگزاری این دوره از کلاسهای آموزشی در هر دوره بهورزان یک یا دو مرکز بهداشتی درمانی در طول یک هفته و بمدت 30 ساعت دوره های مذکور را بصورت تئوری و عملی و کار با کامپیوتر گذرانده و در پایان دوره نیز آزمونی از شرکت کنندگان در این کلاسها بعمل آمد .

 

معدوم کردن بیش از 2 تن مواد غذایی غیر بهداشتی توسط کارشناسان بهداشت محیط

معدوم کردن مواد غذایی 2 معدوم کردن مواد غذایی 3

 

 روز 20/9/89 کارشناسان بهداشت محیط  ستاد با همکاری و هماهنگی دادگستری شهرستان اقدام به معدوم نمودن بیش از 2 تن مواد خوراکی تاریخ انقضاء گذشته و غیر استاندارد بهداشتی نمودند . در این اقدام بیش از 50 عدد قلیان جمع آوری شده نیز به همراه مواد غذایی معدوم گردید . در سال 89 در دو نوبت دیگر نیز کارشناسان بهداشت محیط شهرستان جوانرود نسبت به امحا و معدوم نمودن مواد خوراکی اقدام کرده اند و بطور متوسط می توان گفت در هر فصل یک بار عملیات معدوم سازی مواد جمع آوری شده غیر بهداشتی در این شهرستان انجام شده است . آقای مهرداد رستمی کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان جوانرود ضمن اعلام این مطلب به طرح تشدید پرسنل بهداشت محیط در خارج از ساعات اداری (بعد از ساعت 14)اشاره نمود و آمادگی این واحد را در برخورد با هر گونه توزیع مواد غذایی و خوراکی غیر بهداشتی اعلام کرد .