مناسبتهای بهداشتی

برنامه های روز شنبه 7/12/89  - هفته بسیج اطلاع رسانی تغذیه سالم

حضور کارشناسان مرکز بهداشت در مهد کودک بهار و توزیع لقمه غذایی سالم

بر اساس برنامه های اجرایی هفته بسیج اطلاع رسانی تغذیه سالم  کارشناسان مرکز بهداشت با حضور در مهد کودک بهار شهر جوانرود به اجرای مراسمات و آیینها های مختلفی شامل موارد زیر اقدام نمودند :

- آموزش استفاده از میان وعده سالم و معرفی میان وعده های غذایی سالم برای کودکان مهد کودک و تشریح فواید این میان وعده ها برای مربیان مهد کودک جهت توصیه و بکارگیری آن برای کودکان این مهد

توزیع لقمه غذایی سالم شامل ( نان - پنیر - خرما و گردو که بصورت ساندویچ آماده ) که توسط کارشناسان مرکز بهداشت واحد بهداشت خانواده تهیه و بین کودکان توزیع گردید . 

اجرای مسابقه بین کودکان این مهد کودک و اهدای جوایزی به برندگان . 

 لقمه سالم غذایی 3
 لقمه سالم غذایی
 لقمه سالم غذایی 4
 توزیع لقمه غذایی سالم بین کودکان مهد کودک بهار جوانرود توسط کارشناسان مرکز بهداشت
 اهدای جایزه
 اهدای جوایز 2
 اهدای جایزه به برندگان مسابقه پرسش در خصوص میان وعده سالم در مهد کودک بهار
 اجرای مراسم در مهد و توزیع لقمه
آموزش استفاده از میان وعده سالم
آموزش شناخت میان وعده های سالم برای کودکان وتشریح فواید آن برای مربیان مهد کودک بهار توسط کارشناسان مرکز بهداشت
 

 

 

آموزش تغذیه

روز پنج شنبه و مصادف با سومین روز از هفته بسیج اطلاع رسانی تغذیه سالم کلاس آموزشی تغذیه سالم برای مادران کمیته امداد و کم بضاعت دارای کودکان اختلال رشدی برگزار شد . در این کلاس آموزشی که توسط کارشناس تغذیه ستاد مرکز بهداشت برگزار گردید بیش از 40 نفر از مادران حضور داشتند که ضمن این کلاس آموزشی با انواع غذاهای مفید و سالم و کم هزینه آشنا شدند و بسیاری از عادات غلط غذایی را فراگرفتند . همچنین در این کلاس فیلم های آموزشی تهیه شده توسط مرکز بهداشت استان نيز بصورت ویدئو پروژکتور پخش و حاضرین در کلاس بصورت آموزش بصری و شنیداری هم مطالب را بیشتر و بهتر درک نمودند .

آموزش تغذیه مادران
آموزش تغذیه مادران
آموزش تغذیه مادران